:: آی سیما – ISEEMA

آی سیما

 • ۱- آی پی تی وی چیست؟

آی پی تی وی IPTV، امکان جدیدی ست که با استفاده از پروتکل اینترنت و زیرساخت مخابراتی، مجموعه ی وسیعی از رسانه ها و سرگرمی ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران می توانند با ابزارهای مختلف نظیر تلویزیون های معمولی، تلویزیون های هوشمند، موبایل، تبلتف این رسانه را دریافت کنند.

 • ۲- دستگاه STB چیست و چگونه می توان آن را تهیه کرد؟

دستگاه گیرنده سامانه آی پی تی وی (STB) با اتصال به دستگاه تلویزیون شما، خدمات آی سیما را به سهولت در دسترس شما قرار می دهد. این دستگاه با مودم ADSL کار می کند و تجهیزات دیگری مثل دسته بازی و کی برد و ورودی حافظه جانبی از راه درگاه یو اس بی به آن متصل می شود.

 • ۳- برای برقراری خدمات آی سیما چه ملزوماتی نیاز است؟

۱-خریداری سرویس دی اس ال (DSL) از مخابرات ۲-خریداری مودم ای دی اس ال (ADSL MODEM) با قابلیت MULTI PVC ۳- خریداری دستگاه STB و آبونمان سرویس آی سیما ۴- ثبت نام سرویس آی سیما – راهنمایی از طریق تماس با تلفن ۲۰۲۰، ۱۵۳۵، امور مشترکین مخابرات

 • ۴- خدمات آی سیما چه می باشد؟

آی سیما سرویس VOD/AOD (دیدنی های درخواستی و شنیدنیهای درخواستی) ارائه می دهد.

 • ۵- سرویس VOD شامل چه محتوایی می باشد؟

VOD آرشیو جامعی از دیدنی ها از قبیل: فیلم و سریال (ایرانی و خارجی) برنامه های آموزشی، کنسرت، نماهنگ، ورزشی و … می باشد.

 • ۶- سرویس AOD شامل چه محتوایی می باشد؟

VOD آرشیو جامعی از شنیده ها ازقبیل: موسیقی، کتاب صوتی، دعا و نیایش و … می باشد.

 • ۷- تفاوت دستگاه آی پی تی وی با گیرنده دیجیتال

ست تاپ باکس (SET-TOP-BOX) آی پی تی وی (IP TV STB) با ست تاپ باکس تلویزیون دیجیتال با همان دیجیتال باکس متفاوت است (هم از لحاظ فناوری و هم از لحاظ خدماتی که ارائه می دهد). ست تاپ باکس تلویزیون دیجیتال با گیرنده زمینی دیجیتال (DVB-T STB) دستگاهی است که سیگنال تلویزیون دیجیتال را از طریق آنتن دریافت نموده و صرفاً برای دریافت شبکه های تلویزیونی دیجیتال در گیرنده های تلویزیون ساخته شده است. در حالی که دستگاه آی پی مدیا باکس، برای دریافت محتوای چند رسانه ای از طریق بستر اینترنت طراحی شده و رسانه های متنوعی را بر روی گیرنده های تلویزیون ارائه می دهد.

 • ۸- دسترسی به اینترنت ازطریق آی سیما چگونه است؟

اینترنتی که روی آی سیما عرضه می شود همان سرویس اینترنتی است که شما از طریق مخابرات خریداری کرده اید. با این تفاوت که به کمک دستگاه STB ما، می توانید اینترنت را بر روی تلویزیون خود داشته باشید.

 • ۹- آیا سرعت سرویس اینترنت ADSL بر کیفیت خدمات آی سیما موثر است؟

آی سیما از مسیر مستقلی استفاده می کند که از سرعت ۲ الی ۴ مگا بیت بر ثانیه برای انتقال داده های خود بهره می برد. سرعت سرویس اینترنت ای دی اس ال شما فقط روی امکاناتی که نیاز به اینترنت دارند تاثیر دارد و ارتباطی با سایر خدماتی که آی سیما ارائه می دهد ندارد.

 • ۱۰- اتصال مودم ADSL به دستگاه آی پی مدیا باکس از طریق چه درگاهی است؟

اتصال مودم ای دی اس ال به دستگاه STB آی سیما طریق درگاه کابل شبکه صورت می گیرد.

 • ۱۱- آیا در هنگام استفاده از خدمات آی سیما، از حجم اینترنت ADSL شما کاسته می شود؟

خیر. طبق توافق انجام شده با مخابرات از حجم اینترنت مشترک کسر نمی گردد.

 • ۱۲- آیا استفاده از تمام خدمات آی سیما نیازمند صرف هزینه است؟

پس از تهیه آی سیما امکان استفاده از بخش های زیادی از سرویس های آی سیما با پرداخت هزینه اشتراک برقرار می شود اما استفاده از بخشی از امکانات این سامانه مستلزم پرداخت هزینه است. این امکانات شامل استفاده از محتواهایی ست که توسط صاحبین محتوا، برای فروش در سامانه آی سیما قرار گرفته است.

 • ۱۳- نحوه شارژ و افزایش

مشترک با مراجعه به ecare.iseema.ir با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که توسط آی سیما به مشترک داده می شود نسبت به پرداخت شارژ و افزایش اعتبار اقدام می نماید.